Gyertek minél többen pénteken (június 12-én) 17:45-re a műfüves pályára!
Fontos, hogy 💜lila💜 színű ruhadarabot vagy kiegészítőt viselj!
💜Hajrá Székely suli!💜
“A 6.z osztály június 10-én Budapestre kirándult. Reggel izgatottan gyülekeztünk a vasútállomáson. Délelőtt a Zene Házában néztük meg az állandó kiállítást. A gyerekek csodálattal nézték az animációkat, kipróbálták a hangszereket. Ezután a közeli játszótéren ugrálhattak. Tömegközlekedéssel átmentünk a Pénz Múzeumba, ahol érdekes interaktív feladatokon keresztül ismertük meg a pénz történetét, működését és a jövőjét korszerű digitális megoldásokkal. Kicsit fáradtan, de rengeteg élménnyel tértünk haza.”
Bajáriné Pesti Anikó 6.z osztályfőnöke
“Június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napján a 7.z osztály a Határtalanul Erdélyi kirándulásról tartott bemutatót az iskola összes diákjának, tanárainak. Felelevenítették a 4 csodálatos nap emlékeit. Érdekes élménybeszámolójukat egy kis kiállítással színesítették, ahol a sóból készült használati tárgyakat, fűszereket, faragott ajándéktárgyakat és román bankjegyeket nézhettek meg a gyerekek, tanárok.”
Bajáriné Pesti Anikó
“Június 4-én a 3. és 4. osztályok közös osztálykiránduláson vettek részt Hollókőn. A vulkanikus hegycsúcson épült vár kapuján belépve Péter bácsi középkori korhű öltözékben fogadott bennünket és végigkísért a várban, valamint megismertette a holló legendáját, mely szerint a a közeli Pusztavár köveit hollók hordták át a szomszédos hegyre, így épült fel a vár. A séta végén egy igazi zoknicsata részesei lehettünk. Bár borongós idő volt, bementünk az erdőbe is egy kis túrázásra, de sajnos Isten tenyeréig nem jutottunk el, mert közben eleredt az eső, így inkább visszafordultunk. Mire leértünk az Ófaluba abba is maradt a zápor. Ott megnéztük a világörökség részeként nyilvántartott házakat és vásároltunk néhány suvenírt és fagyit is. Kirándulásunk végén belefért egy kis játék a Holló Jankó játszótéren. Sok élménnyel érkeztünk haza.”
Móri Krisztina és Bajzáth Ágnes osztályfőnökök
Sebestyén Pék
A mai napon meglátogattuk a pedagógusnapi szimpátiaszavazásunk két legtöbb szavazatot elért igazgatónőjét, az Szent István Körúti EGYMI, valamint a Székely Mihály Általános Iskola pedagógusait, és átadtuk a Sebestyén Pékség ajándékait.
Nagyra tartjuk a pedagógusok munkáját, ez az apró figyelmesség természetesen nem tudja kifejezni ezt… de talán kicsit felhívja a figyelmet arra, mekkora felelősség és milyen sok feladat hárul rájuk nap mint nap. 🥰
Minden pedagógusnak – legyen akár óvónő, tanítónő, tanár, gyógypedagógus vagy egyéb szakember – hálásan köszönjük a munkáját, és további sikereket, elismerést és nagyon sok mosolygó tekintetet kívánunk a jövőben! 🙏
A szavazásban részt vevőknek pedig köszönjük, hogy segítettek a szavazataikkal
Június 1-2- án rendezték meg Balatonbogláron a III. korcsoportos fiú B kategóriában az országos tenisz diákolimpia döntőjét. Iskolánk 2 tanulója is bejutott az országos versenyre és nagyon szép eredményt értek el.
Pócz Kornél 9. helyen, Teleki Zétény a 17. helyen végzett.
Gratulálunk!
Edzőjük: Sződiné Háfra Edina, Sződi Szabolcs.
“Május 20-án Lillafüredre kirándult a 8.z osztály. Nagy izgalommal várták ezt a napot a diákok, hiszen ez volt az utolsó általános iskolás kirándulás,amelyen még együtt lehetett az osztály. Miután megérkeztünk a célállomásra először is ellátogattunk a Szent István barlangba. Az idegenvezető nagyon sok érdekes történetet mesélt el az itt keletkezett cseppkövekről, ásványokról. Ezután túráztunk egy kicsit, hiszen gyalog közelítettük meg a Libegőt. Óriási élmény volt fenntről látni ezt a csodálatos tájat. Néhány tanulót próbára tett a mélység és a magasság, de bátrak voltak és legyőzték félelmeiket.Visszafelé is gyalog tettük meg az utat, hiszen gyönyörű időben lehetett részünk. Nagyokat nevettük, beszélgettük felidéztük a régmúlt emlékeit. Ezután Miskolcra mentünk, de előtte még megálltunk a Hámori-tónál egy fotó erejéig. Ez volt a nap fénypontja, hiszen a McDonald’s-ban mindenki azt vett magának amit akart. Vidáman, jó hangulatban tértünk haza.”
Horváthné Gerőcs Gabriella, 8.z osztályfőnök
Június 8-án a Diákönkormányzat szervezésében a pedagógusokat köszöntöttük. A diákönkormányzat elnökének köszöntő gondolatai után az alsós tanulók verse és éneke, majd a felsősek verse szólt a tantestület tagjainak. A köszöntő végén a felsős diákok közösen énekelték a “Neked írom a dalt”című közismert éneket.
A tantestület tagjai nagy örömmel és meghatódottan fogadták a titokban szervezett megemlékezést.
Székely Mihály Általános Iskola Jászberény
Köszönjük szépen a szavazatokat!
Sebestyén Pék
„KI A KEDVENC ISKOLAIGAZGATÓ” szimpátia szavazásunk tegnap éjfélkor lezárult, örömmel jelentjük be, hogy a város kedvenc általános iskolai igazgatója BÁRCZINÉ KULCSÁR JÚLIA, a Szent István Körúti EGYMI pedagógusa lett 225 szavazattal,
a második legtöbb szavazatot szerző igazgató pedig TUKACSNÉ KOVÁCS JUDIT, a Székely Mihály Általános Iskola pedagógusa lett 168 szavazattal.
Szívből gratulálunk!
Minden iskolaigazgató és pedagógus munkáját elismerjük és köszönjük!
Köszönjük a részvételeteket, a szavazatokat! Az ajándékokat a következő héten fogjuk átadni a két igazgatónőnek, természetesen az átadás pillanatairól készült fotókat meg fogjuk veletek osztani.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 4-én 18 órakor a jászberényi Trianon-emlékműnél, hogy közösen hajtsunk fejet történelmünk előtt, és együtt emlékezzünk a magyar nemzet összetartozására. 🇭🇺
“Május 21- én rendezték meg az I. korcsoportos atlétika többróba körzeti döntőjét. A legkisebbek 40 méteres futásban, kislabdahajításban és 4x 50 méteres távon mérték össze tudásukat. A fiú és lány csapatunk is hősiesen küzdött és a VI. helyen végeztek.
Csapattagok (fiúk): Paál Donát, Rigó Zalán, Vas Máté, Harmath Kadosa, Gulyás Donát, Burkus Ádám.
Lányok: Szatmári Letícia, Tógyer Boglárka, Bojtos Panna, Kóródi Maja, Juhász Dorina.
Egyéniben Tógyer Boglákra 3. helyezést ért el🥉”
Gratulálunk!
Bajáriné Pesti Anikó testnevelő
Ismét versenyt hirdetnek a Mozgás éjszakáján, június 12-én a jászberényi iskolák számára, ahol a legtöbb fővel résztvevő iskolát díjazzák. Diák, tanár, szülő, testvér, nagyi, barát is jöhet! Minden iskola kap egy színt, amelynek meg kell jelennie a résztvevők felsőruházatán (póló, pulcsi, kendő, sapka stb.)
ISKOLÁNK SZÍNE: Székely Mihály Általános Iskola – lila 💜💜
Illetve fontos, hogy minden résztvevő regisztráljon az alábbi online felületen – Jászberény város megjelölésével (egy email címről bármennyi regisztrációt lehet indítani): MOZGÁS ÉJSZAKÁJA – 2026. június 12. éjszaka, Budapesten és közel 100 helyszínen.
Kérem, hogy a versenyzők legkésőbb 17.45-re érkezzenek meg a helyszínre (Műfüves sportpálya középső rész), és sorakozzanak fel a saját színükkel jelölt területre.
Eredményhirdetés: 18.10.
A verseny után is maradjanak velünk, hiszen rengeteg sport programon vehetnek részt 18.00-24.00 óra között.
Részletek a csatolt plakáton.
1. hely: 50.000 Ft értékű vásárlási utalvány
2. hely: 40.000 Ft értékű vásárlási utalvány
3. hely: 30.000 Ft értékű vásárlási utalvány
“Május 15-én élményekkel teli napot töltött a Mátrában az 1.z osztály. Elsőseinkkel a Mátra kincseit és titkait fedeztük fel egy gazdag, kétállomásos program keretében.
Délelőtt a gyöngyösi Mátra Múzeumban, a gyönyörű Orczy-kastélyban kezdtük a napot. A gyerekek egy izgalmas, interaktív foglalkozáson vehettek részt, ahol közelebbről is megismerkedtek a mamutok világával. Ezt követően közösen bejártuk a múzeum állandó tárlatát. A természettudományi pavilon hatalmas tölgyfája és az erdő szintjeinek bemutatása, valamint a vitrinekben berendezett életképek és a rengeteg kitömött állat teljesen elvarázsolta az elsősöket, akik nagy érdeklődéssel és kíváncsisággal figyelték a látványos bemutatót.
Délután Mátrafüred felé vettük az irányt, a Harkály Házba. Itt egy részletes foglalkozás során a harkályok életmódjával ismerkedtünk meg, megnéztünk egy oktatófilmet a hazai kétéltűekről és békákról, majd a kiállítótérben az éjszakai erdő különleges hangjait is meghallgathattuk.
A nap zárásaként jutott idő egy rövid, frissítő erdei sétára is, amelynek végül egy hirtelen jött nyári zápor vetett véget. Ez azonban cseppet sem rontotta el a hangulatot, sőt külön izgalmat jelentett, hogy közösen átélhettük!
Tartalmas, szép és sok új ismeretet adó napot zártunk, amelyre kis diákjaink biztosan sokáig emlékezni fognak.”
Kissné Szívós Anikó 1.z osztályfőnök
“Május 18-án az Esterházy Károly Katolikus Egyetem jászberényi Campusán versmondó versenyt rendeztek a Madarak Fák Napja alkalmából. A rendezvényen a város általános iskoláiból 21 tanuló vett részt. A mi iskolánkat három harmadikos és három negyedikes tanuló képviselte. Mind a hat tanuló nagyon szépen szavalta el versét.”
Móri Krisztina és Bajzáth Ágnes
“Május 18-án az Esterházy Károly Katolikus Egyetem jászberényi Campusán versmondó versenyt rendeztek a Madarak Fák Napja alkalmából. A rendezvényen a város általános iskoláiból 21 tanuló vett részt. A mi iskolánkat három harmadikos és három negyedikes tanuló képviselte. Mind a hat tanuló nagyon szépen szavalta el versét.”
Móri Krisztina és Bajzáth Ágnes
Május 13-án a Szántai kertben rendezték meg az Általános Iskolai sportnapot, amelyen iskolánkat Lőrincz Dorka, Sas Kata, Sas Roland és Inges Márk képviselte atlétika váltofutásban, ahol az V. helyen végeztek
Bajáriné Pesti Anikó testnevelő
“Május 12-én a Madarak és fák napja alkalmából egy vidám és tartalmas természetismereti vetélkedőn mérhették össze tudásukat alsó tagozatos tanulóink. Az osztályonként érkező öt-öt fős küldöttségek először vegyes csapatokat alakítottak, így a gyerekek különböző osztályokból összefogva, együttműködve versenyezhettek. A program első feladataként a csapatok bemutatták a névadó madarukat – a jégmadarat, a harkályt, a fehér gólyát, a balkáni gerlét és a széncinkét – a „Madár-puzzle” segítségével. Miközben a kisebbek élethűen kiszínezték és kiegészítették a hiányos madár sablont, a nagyobbak egy 4-5 mondatos bemutatóval készültek. A legnagyobb sikert és izgalmat egyértelműen a következő, „Fészeképítő kihívás” aratta a gyerekek körében. Újságpapírból, madzagból és gallyakból kellett olyan stabil otthont építeniük, amely elbír egy tojást szimbolizáló pingponglabdát. Ezt követte a „Levél-nyomozás”, ahol a diákoknak a préselt leveleket kellett sikeresen párosítaniuk a fák neveivel és fotóival. A rendezvényt egy izgalmas TOTÓ zárta, amely a délután során szerzett ismereteket és a gyerekek elméleti tudását tette próbára. Diákjaink rendkívül ügyesek, érdeklődőek voltak, és a szoros küzdelemből végül a Jégmadár csapat került ki győztesen. A gyerekek a játékos küldetések során rengeteget tanultak a minket körülvevő természetről. A tartalmas délután végén minden résztvevő egy szép emléklappal térhetett haza, amely méltó jutalma volt a lelkes munkának.”
Szervező: Kissné Szívós Anikó
“Május 7-én délelőtt megemlékezést tartottunk iskolánk névadójáról, Székely Mihályról, aki 125 éve született. A rövid műsorban Pócz Noémi idézte fel Jászberény szülöttjének, a híres operaénekesnek életútját. A megemlékezés végén intézményvezetőnk és két diákunk (Pócz Noémi és Mákszem Lilien) megkoszorúzta Székely Mihály mellszobrát, miközben az operaénekes hangját hallottuk felvételről. Zárásként közösen egy tavaszi népdalt énekeltünk.
“2026. május 9-én emlékeztünk iskolánk
névadójára, a 125 éve született Székely Mihályra. Immár második alkalommal tettünk eleget a Székely Mihály Vegyeskar meghívásának. A délután folyamán hallhattunk a gyermekkar és vegyeskar mellett nőikart is, akik Zamárdiból érkeztek városunkba. Az énekkari műsort kiegészítette hangszeres muzsika, furulya és fuvolaszó, és két operaénekes szerzett emlékezetes perceket számunkra. A délutánra a két Székely Mihály nevét viselő kórus összkari műve tette fel a koronát.
A fotókat köszönjük Szekeres Tibornak.”
Szekeresné Békési Ilona kórusvezető
“Május 8- án tartottuk a Szántai kertben a hagyományos egészség- és sportnapot a DÖK segítségével. Az iskola összes diákja sportolt ezen a napon. A 14 állomáson különböző mozgásos feladatokat teljesítettek a tanulók. A zenés bemelegítést Bathó Hanna 3. z osztályos tanuló tartotta, ami megalapozta a jó hangulatot. A diákok lelkesen teniszeztek, kosárlabdáztak, fociztak, futottak, kézilabdáztak és ügyességi, valamint koordinációs feladatokat végeztek. A program végére mindenki kellemesen elfáradt.”
Bajáriné Pesti Anikó testnevelő
Segítő: Czakó Bernadett DÖK
“A Jászkun Redemptio 281. évfordulója alkalmából került megrendezésre a Megtalál a város – Obskurus szabadtéri csapatjáték. A gyerekeknek egy mobil segítségével kellett különböző helyszínekre eljutni, kérdésekre válaszolni miközben értékes plussz pontokat lehetett gyűjteni és veszíteni. Mindezt izgalmassá tette a csapatok üldöző és menekülő formája valamint az idővel való versengés.
Iskolánk 8. osztályos csapata mindent beleadva küzdött és helytálltak a verseny során!
A csapat tagjai: Bajári Lilla, Horváth Marcell, Nagy Márton, Mező Boglárka, Urbán Gergő.”
Tóth Andrea
“A Tudásbajnokság vármegyei fordulóján Zilahi Csongor 6.z osztályos tanuló történelemből 3. helyezést ért el.
Csongor kiskora óta érdeklődik a történelem iránt, tanórákon, versenyeken, országos méréseken egyaránt kiemelkedő teljesítményt nyújt. Szabadidejében szívesen és rendszeresen olvas történelmi témájú könyveket.
Szeretettel gratulálunk!”
Tóth Andrea
Április 20-án került megrendezésre a házi történelem verseny. 25 felső tagozatos diák mérte össze tudását.
Az alábbi eredmények születtek:
5. évfolyam
1. helyezett: Teleki Zétény
2. helyezett: Baranyai Nikolasz Norbert
3. helyezett: Fila Amir Márk
6. évfolyam
1. helyezett: Lőrincz Dorka
2. helyezett: Réthy Hunor
3. helyezett: Lőrincz Dominik
7. évfolyam
1. helyezett: Berente Zina
2. helyezett: Pócz Noémi
3. helyezettek: Karádi Gábor és Szűcs Mátyás
8. évfolyam
1. helyezett: Máté Fanni Vivien
2. helyezett: Herczeg Mira
3. helyezett: Horváth Marcell
Gratulálunk!
Szervezők: Horváthné Gerőcs Gabriella, Tóth Andrea.
🌷 „Örömünnep ez a nap…” 🌷
“Május 5-én a Székely Mihály Általános Iskola 3.z osztályának néhány tanulójával a Szent Ferenc Egyesített Szociális Intézményben jártunk, ahol anyák napi műsorral kedveskedtünk az ott élő időseknek.
A lelkes diákok énekhangja betöltötte az otthon minden szobáját, a kedves ottlakók meghatódva, szeretettel hallgatták az előadást.
Szívhez szóló, felejthetetlen pillanatokat élhettünk át együtt.”
Kovácsné Pénzes Tímea
Szeretettel várunk minden érdeklődőt az alapítványi estünkre, melyre május 15-ig lehet jegyeket vásárolni!
“Április 27- 30 között a 7. z osztály a Határtalanul program keretében Erdélybe látogatott. 4 csodálatos, élménnyekkel teli napot töltöttünk a Sóvidéken. Városnéző sétát tettünk Segesváron, Székelyudvarhelyen. Körbe sétáltuk a Medve tavat Szovátán. Az 1800 méter magas Madarasi Hargita csúcsot is megmásztuk. Parajdon, Korondon megismerkedtünk a helyi kézműves termékekkel. Megkoszorúztuk Tamási Áron sírját Farkaslakán, Szejkefüdőn pedig Orbán Balázs sírját. Ellátogattunk a Felsősófalvi Székely Mózes Általános Iskolába, ahol bepillanthattunk az ottani diákok életébe is. A Boróka néptáncegyüttessel székely táncokat tanultunk. Kipróbálhattuk a kürtös kalács sütést is. A Tordai sóbánya mélysége mindenkit elkápráztatott. Rengeteg élménnyel gazdagodtunk, mindenki nagyon jól érezte magát.”
Bajáriné Pesti Anikó, Szekeresné Békési Ilona osztályfőnök, Bajzáth Ágnes
“Március 31-én a 7-8. osztály számára BIOLÓGIA iskolai tanulmányi versenyt rendeztünk a víz témakörében.
A két osztályból 11 tanuló mérte össze tudását.
Mindenki kitartóan és becsületesen megoldotta a kapott feladatsort.
Helyezések:
7. osztály
1. Szabó Fanni, 2. Csordás Zoé, 3. Németh Sára
8. osztály:
1.Máté Fanni Vivien, 2. Mező Boglárka Vivien,
3. Antal Martin Roland”
Gratulálunk!
Szervező: Szabóné Hudra Szilvia
“Április 28-án iskolánk négy diákja vett részt a XVI. JÁSZ FÉNY vers- és prózamondó találkozón. Egy hosszú, de annál tartalmasabb napot töltöttünk Jászfényszarun. A szervezők igyekeztek a versenyzők és kísérőik kedvében járni, a hangulatot kicsit fesztelenné tenni, így ebédszünetben még egy meglepetés koncerttel is készültek. Nagyon sok kiemelkedő előadást hallottunk az egészen kicsitől egészen a felnőttekig. Iskolánk tanulói – Mudri Evelin, Tóth Dávid, Fülöp Fehéra és Muhari Viktória – nagyszerűen helyt álltak! Külön öröm, hogy Fülöp Fehéra elnyerte a „Vers érzékletes tolmácsolásáért” járó díjat, illetve meghívást kapott a REGÖSÖK HÚRJÁN országos vers – és prózamondó versenyre is!”
Felkészítő pedagógus: Csibráné Bathó Szabina
“A Tánc Világnapja alkalmából április 29-én a Magyar Diáksport Szövetség online táncóráján vettünk részt a 3.z, 4.z osztályból négy kislány és 5.z osztállyal iskolánk tornatermében. Az órát Mezei Eszter tánctanár, zumbaoktató tartotta. A gyerekek örömmel vettek részt a lendületes, vidám foglalkozáson.”
Móri Krisztina és Gálné Sas Anikó
Szervező: Gálné Sas Anikó
“2026. április 1-jén rendezték meg Jánoshidán a 32. Jászsági Helyesíró Verseny döntőjét.
25 település képviseletében korcsoportonként 44 tanuló írt tollbamondást, illetve oldott meg helyesírási feladatlapot.
Iskolánkat 5 tanuló képviselte valamennyien nagyon szép eredményt értek el, melyhez gratulálunk!
A 3-4. osztályos korcsoportban az összesített versenyben Bojtos Panna 3.z 29. , Jónás Benett 4.z 24. helyen végzett.
Felkészítő pedagógusok: Móri Krisztina és Bajzáth Ágnes
Az 5-6. osztályos korcsoportban egy 6. osztályos tanulónk versenyzett: Pócz Kornél Norbert 19. helyen zárt.
A 7-8. osztályos korcsoportban részt vett
Berente Zina 7.z 7. , Máté Fanni Vivien 8.z 5. helyezést ért el.
5-6. és 7-8. korcsoport felkészítő tanárai: Csibráné Bathó Szabina és Tukacsné Kovács Judit voltak.”
Szabóné Hudra Szilvia
“Április 24-én intézményünk 3 nyolcadikos diákja részt vett a nyolcadik alkalommal megrendezett – Terplán Zénó Kolping Technikum,Gimnázium és Szakképző Iskola Föld-napi versenyén.
Ebben az évben 11 iskola 12 háromfős csapata mérte össze tudását, gyorsaságát, hallását, kreativitását a változatos feladatok megoldása során.
Idén sem maradt ki a feladatok sorából a csapatnévválasztás, az Activity, a rajzolás, de többek között hangok felismerése, villámkérdések megválaszolása és puzzle kirakása is kihívás elé állította az indulókat.
Az eredményhirdetés előtt közös ültetésben virágok kerültek a sziklakertbe.
A délelőttöt egy lenyűgöző előadás és kisállat-bemutató zárta.
A taulóink 4. helyezést értek el.
Csapattagok: Antal Martin Roland, Máté Fanni Vivien, Mező Boglárka Szilvia
A szép eredményhez gratulálunk!”
Szabóné Hudra Szilvia
A SZET Tennis Club Sportegyesület teniszezői a Vármegyei Tenisz Diákolimpián sikeresen szerepeltek.
A következő eredmények születtek:
III. korcsoport fiú „B” kategória:
Teleki Zétény 1. helyezett 🥇
IV. korcsoport fiú „B” kategória:
Pócz Kornél 2. helyezett 🥈
Iskolánk mindkét tanulója továbbjutott az országos döntőbe.
Gratulálunk!
Edzők: Sződi-Szabolcs és Sződi-Háfra Edina
“A Fenntarthatósági Témahéthez csatlakozva, 2026. április 23-án, csütörtök délután került sor az Idegennyelvi Klubdélután megrendezésére a Lehel Filmszínházban felső tagozatos tanulóink számára. A programra jelentkező 26 Székelyes diák a Sára Sándor teremben nézhette meg David Attenborough The Rise of Nature című természetfilmjét eredeti, angol nyelven. A film kezdete előtt lehetősége nyílt a tanulóknak a mozi büféjében is vásárolni, ezzel is fokozhatták az „igazi mozizás” élményét. A film lenyűgöző képi illetve hanghatásai az angol felirattal kiegészítve segítették a gyerekek megértését a témában. A visszajelzések alapján tanulóink már várják a következő hasonló lehetőséget tudásuk ilyen módon történő bővítésére. Hálás szívvel köszönjük a lehetőséget a Lehel Filmszínháznak!”
Fülöpné Szikszai Anita és Miklós-Mizsei Katrin
“Április 24-én a 3. és 4. osztályosok író-olvasó találkozón vettek részt a Városi Könyvtárban. Kovács Attila, alias Holden Rose olvasásról szóló dinamikus interaktív előadását hallgattuk meg az olvasásról. A gyerekek sok érdekes dolgot hallottak arról, hogyan kapcsolódik a képzeletünk mindenféle tevékenységhez és kedvet kaptak a Hollóspalotai nyomozóiroda Berceli bankrablók c. könyv elolvasásához. A program végén egy negyedikes kislány, Mile Zorka megnyerte az író által bemutatott könyvet.”
Bajzáth Ágnes 4.z osztályfőnöke
“Immár hagyomány Jászberényben, hogy a tavaszi szünet után a jászberényi tűzoltóság területén katasztrófaversenyt rendeznek. Ebben az évben ez az esemény április 15-én volt. Iskolánkat a 8. z osztály csapata képviselte. Elméleti és gyakorlati felkészítésben már a szünet előtt részesültek a diákok. 12 általános iskolás csapat tagjai drogprevenció, internetbiztonság, és közlekedésbiztonsági témakörökben mérhették össze tudásukat. Természetesen az előző évek tapasztalatai alapján katasztrófavédelmi feladatok is voltak, melyeket már egészen jól ismertek a tanulók. Jó hangulatban eltöltött délelőtt után következett az eredményhirdetés.
Tisztességes versenyzés után 4. helyezést értünk el.
A csapat tagjai: Bajári Lilla, Fülöp Fehéra, Nagy Márton Bonifác, Száraz Csaba”
Felkészítő tanár: Horváthné Gerőcs Gabriella
“Április 11-én ünnepelték az Egyetemi Roma Napot Egerben, ahol tanodák, alapítványok, egyesületek, a minisztérium képviselői és több mint 150 tehetséges roma fiatal vett részt. A 3.z osztályból Németh Karolina Zselyke díjat kapott duóban előadott gyönyörű énekéért.
Gratulálunk Zselykének és büszkék vagyunk rá!”
Móri Krisztina 3.z osztályfőnöke
“Április 22-én tartottuk – a korábbi években a gyerekek körében népszerűvé vált – költészet napi teaházunkat. József Attila születésnapjára emlékezve finom tea és keksz fogyasztása mellett iskolánk diákjai-kicsik és nagyok-adták elő kedvenc verseiket egymásnak. A kedves, oldott hangulat igazi megpihenést jelentett a rohanó hétköznapokban. Mindannyian jól érezték magukat, a gyerekek kifejezték, hogy jövőre is szeretnénk ezt a hagyományunkat folytatni.”
Szervezők: Gálné Sas Anikó, Csibráné Bathó Szabina
“Jászberény Város Balesetmegelőzési Bizottsága ismét kerékpáros ifjúsági versenyt szervezett április 23- án a Bercsényi sportcsarnokban.
A verseny 2 részből állt: kerékpáros teszt és ügyességi feladat.
Iskolánkat Bajári Lilla, Pócz Noémi, Pócz Kornél, Csaba Domonkos és Benke Hunor képviselte.
A tanulók igyekeztek tudásuk legjavát nyújtani, bár érmet nem sikerült nyerniük, kevés hibával és jó időeredménnyel teljesítették a versenyt.”
Bajáriné Pesti Anikó
“A hulladék-újrahasznosítás kiemelt fontosságú téma alsó tagozaton, hiszen a környezettudatos életre születésétől kezdve érdemes nevelni a gyermekeket. Célunk, hogy az újrahasznosítás a mindennapok szerves része legyen. Ezért “Kincs vagy kuka?” címmel azt a feladatot kapták a 3.z osztályos gyerekek, hogy a napi háztartási szemét (üveg, papír, műanyag, alumínium, fa, zöldhulladék stb…) felhasználásával alkossanak egyénileg, illetve csoportosan dísztárgyakat, használati tárgyakat. Ezekből kiállítást csináltunk iskolánk folyosóján, melyhez a többi alsós osztály is csatlakozott.
Nagyon ötletes, szép alkotások születtek.
Köszönjük a szülők segítségét, támogatását!”
Móri Krisztina 3.z osztályfőnöke
“Berente Zina (7.z) a 2025/26-os évi LONDON BRIDGE angol nyelvi verseny országos döntőjében 6. helyezést ért el. A több évtizede megrendezésre kerülő háromfordulós verseny országos döntőjét április 18-án, szombaton Budapesten, az ELTE Lágymányosi Campus Déli Épületében rendezte meg a Titok Versenyek Kft.
A szép eredményhez szívből gratulálunk!”
Felkészítő tanár: Fülöpné Szikszai Anita
“Április 21-én versmondó versenyt rendeztünk alsó tagozatosaknak. Minden osztályból érkeztek versenyzők, összesen 29-en. A megnyitó után a diákok 3 zsűri előtt adták elő kedvenc versüket. A zsűri tagjai Barta Erzsébet, Gálné Sas Anikó és Horváthné Gerőcs Gabriella, iskolánk tanárai voltak. A versmondó verseny célja: a verseken keresztül a kultúra, azon belül az irodalom, költészet iránti érdeklődés felkeltése. A költészet lényege, hogy az érzelmeinkre hasson; ha kell, felvidítson, ha kell, mosolyra fakasszon, ha szükséges helyettünk szóljon, vagy felüdítsen. A tanulók szavalata közben mindezt átélhettük, mert nagyon ügyesen szerepeltek. Többen választottak kortárs, vicces verset. A verseny végén Barta Erzsébet, a zsűri elnöke értékelte a szavalatokat és további jó tanácsokkal látta el a gyerekeket. Gratulálunk a diákoknak és a felkészítő tanítóknak!
Az alábbi eredményeket érték el tanulóink:
1-2 évfolyam: I. Rigó Zalán 1.z, II. Vas Máté 2.z, III. Urbán Hunor 2.z 3-4. évfolyam: I. Dobos Boglárka 3.z, II. Bojtos Benedek 4.z, III. Koczka Dorina 3.z és a verseny külön díjasa: Bathó Hanna 3.z osztályos tanuló.”
A versenyt szervezte: Móri Krisztina a 3.z osztályfőnöke.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket az alábbi emlékhangversenyre, melyen iskolánk gyermekkara is fellép!
Részletek a plakáton:
Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrség
Katasztrófavédők özönlötték el Jászberényt
Nincs baj 😉, „csupán” az ifjú katasztrófavédők 🧑🚒jászsági versenye zajlott a múlt héten Jászberényben. A Jászberényi Rendőrkapitányság👮 a jó együttműködés 🤝keretében már 2010 óta meghívást kap a rendezvényre, ahol elméleti és gyakorlati feladatokkal készül a versenyzők számára. A 18 általános- és középiskolás csapat tagjai drogprevenció, internetbiztonság, illetve közlekedésbiztonság témakörökben mérhették össze tudásukat a rendőrkapitányság bűn – és balesetmegelőzési állomásán.
“Április 17-én délelőtt Jászberényben rendezték meg a IV. korcsoportos többpróba atlétika diákolimpia körzeti döntőjét. A lányok és a fiúk is 100 méter, kislabda hajítás, súlylökés, távolugrás és 800 méter futás versenyszámokban mérték össze tudásukat.
A lányok összesítésben a 4. helyen végeztek. Csapattagok: Bajári Lilla, Hangya Noémi, Sas Kata, Pócz Noémi, Natasa Jevdokimova, Mező Boglárka.
Egyéniben Bajári Lilla a 2. helyen végzett, ezzel az eredménnyel továbbjutott a vármegyei döntőbe.
A fiúk is hatalmasat küzdöttek, ők a 7. helyet szerezték meg. Csapattagok: Molnár Martin, Száraz Csaba, Sas Roland, Réthy Hunor, Antal Martin, Bartha Géza.”
Bajáriné Pesti Anikó testnevelő
Március 27-én „Rákóczi nyomában Jászberényben” című városnéző sétán vett részt a 6. osztály, melyet II. Rákóczi Ferenc születésének 350. évfordulója alkalmából rendeztek meg. A diákok szakavatott vezető – Bús Béláné – segítségével megismerték városunk Rákóczi-kori emlékeit. Sok érdekességet hallottak a diákok, melyek jól kiegészítik a tananyagot.
Kísérő pedagógusok: Bajáriné Pesti Anikó és Tóth Andrea
“Március 18-án a 5-6.osztály tanulói természettudományos kiránduláson vettek részt. Délelőtt a Budapest Planet interaktív kiállítását látogattuk meg. Sok érdekességet tudtunk meg. Tizenkét témát körbejárva felfedeztük a környezetvédelem és fenntarthatóság szerepének fontosságát.
Ezután a délutánt a Magyar Természettudományi Múzeumban töltöttük, ahol megfigyeltük az evolúció fejlődését, ásványokkal,dinoszauruszokkal és a korallzátonyok világával ismerkedtünk meg. Részt vettünk időszakos kiállításon is: Mentők lámpafényben, A sókarsztoktól a lávaalagutakig, Kalandos erdő, Jókai Mór és az ásványok.
A gyerekek jól érezték magukat az élménydús programokon.”
Szabóné Hudra Szilvia
“2026. március 12-én szervezték meg a Városi idegen nyelvi szépkiejtési versenyt a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumban. A verseny célja az idegen nyelvet tanuló diákok olyan jellegű megmérettetése volt, ahol a célnyelvi kommunikáció, azon belül is a helyes megszólalás került középpontba angol nyelven. A versenyen először egy ismert prózai szöveget kellett felolvasni a zsűrinek, majd egy rövid felkészülési idő után egy ismeretlen prózai szöveget is.
A Székely Mihály Általános Iskolát két tanulónk, Dézsi Eszter, és Fenyves April Dorka képviselte. Eszter szép teljesítményt nyújtva a hatodik évfolyamosok között a 4. lett, szerepléséért emléklapot kapott, míg a hetedikes tanulók erős mezőnyében April a 2. helyezést érte el, elismerő oklevélben és tárgyjutalomban részesült.
Szívből gratulálunk a lányoknak! “
Felkészítő tanáruk: Fülöpné Szikszai Anita
“Március 13-án tartottuk iskolánkban a március 15-i ünnepi megemlékezést. Ebben a tanévben az 5.z osztály egy félórás műsor keretében idézte fel az aznapi eseményeket, verses-zenés-énekes, mozgásos-táncos elemekkel gazdagítva, valamint közös énekléssel zárva. A gyerekek fantasztikus előadása méltó emléket állított a márciusi hősöknek.”
A műsort összeállította és betanította: Gálné Sas Anikó osztályfőnök
A műsor kivitelezésében segítettek: Bajáriné Pesti Anikó, Móri Krisztina, Tóth Andrea
Iskolánkban “Ki mit tud?” vetélkedő kerül megrendezésre az alsó tagozatos diákok számára.
Részletek a plakáton.
“Március 9- én a Bercsényi sportcsarnokban rendezték meg a II. korcsoportosak diáksportfesztiválját. A rendezvény célja az alsó tagozatos diákok széles körű megmozgatása, élményszerű mozgásprogram biztosításaa résztvevőgyerekeknek. A zenés bemelegítés után 8 állomást kellett teljesíteni a tanulóknak „forgószínpad- szerűen.” A feladatok között volt röplabda, ping-pong, tollaslabda, koordinációs létra gyakorlat és labdás ügyességi is.A másfél órás mozgás után, mindenki aranyérmet és csokit kapott. A sportfoglalkozást nagyon élvezték a gyerekek, a végére mindenki kellemesen elfáradt. Csapattagok: Tógyer Boglárka, Lados Lilla, Vas Viktória, Nagy Natasa, Borics Petra, Molnár Csaba, Pethes Ádám, Zsiga Richárd, Gulyás Donát, Darók Medárd.”
Bajáriné Pesti Anikó
Február 27-én a Magyar Parasport Napja alkalmából iskolánk alsós és felsős tanulói interaktív tevékenységeken, játékokon keresztül ismerkedhettek meg a különböző sérüléssel élő emberek tapasztalásával. A Szent István körúti EGYMI-Jászberény három pedagógusának (Soósné Várnay Mária, Sákán Anett és Bognár Máté) köszönhetően kipróbálhatták, hogy milyen kerekesszékkel közlekedni, valamint a Braille-írógép használatát. Emellett szenzoros, kineziológiai eszközöket, játékokat használhattak, kipróbálták a szájról olvasást, az ülőröplabdát, valamint érzékenyítő filmet tekintettek meg. Célunk e programmal a sérült emberek irányába az elfogadó attitűd erősítése, valamint a parasport népszerűsítése volt. A nap zárásakor örömmel tapasztaltuk a sok-sok pozitív visszajelzést mind a gyerekek, mind a pedagógusok részéről.
Köszönet a Szent István körúti EGYMI-Jászberény pedagógusainak és Tukacs Luca-nak a program során nyújtott segítségért!
Szervezők: Bajáriné Pesti Anikó testnevelő, Gálné Sas Anikó gyógypedagógus
Február 28-án Szolnokon került megrendezésre a vármegyei Egyéni Sakk Diákolimpia döntője, melyen iskolánk tanulói szép eredményeket értek el.
Fiú I. korcsoportban 6. helyezett lett Rigó Zalán.
Fiú II. korcsoportban 23. helyezett lett Rigó Máté.
Felkészítő: Merk Attila Csaba.
Szeretettel gratulálunk!
“Immár évek óta hagyomány, hogy a jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és AMI gyógypedagógiai munkaközössége játékos csapatversenyt rendez fejlesztős gyerekek számára. Idén is részt vettünk ezen a kedves, szórakoztató és ismereteket, képességeket is próbára tévő eseményen. A mindenki érdeklődését felkeltő speciális kutyás bemutató után a feladatok most az állatvilág köré voltak felfűzve, amit nagy lelkesedéssel teljesítettek a gyerekek. A részt vevő 12 intézmény csapata között a székelyesek (Rigó Máté 4. z, Csordás Szabina 5. z, Muhari Viktória és Benke Nimród 8. z) is nagyon ügyesen szerepeltek! Nagyon várjuk jövőre is!”
Gálné Sas Anikó
“02.26-án a 7.z osztály Budapestre kirándult. A Pénzhéthez kapcsolódóan foglalkozáson vettünk részt a Pénzmúzeumban, ahol a pénz funkcióival ismerkedhettünk meg. A napot a Magyarság Háza Galériában zártuk. Tartalmas programok voltak a gyönyörű, februári napsütésben.”
Szekeresné Békési Ilona osztályfőnök
A Jászberényi Tankerületi Központ szervezéseben Nemzeti Emlékezetpedagógiai Programon vett részt február 18-án két osztályunk az Egri várban. A 7. z osztály ‘Tinódi Lantos Sebestyén és a hitelesség’ címmel játékos nyomozás során ismerkedett meg az egri ostrom eseményeivel, hiteles adataival. A 8. z osztály magyar és török csapatokká válva egy játéktábla segítségével ismerkedett az ostrom, Eger és Magyarország történetével ‘Ebben a várban van most a maradék ország sorsa’ címmel. Az interaktív játékok nagyon jól elmélyítették a diákok tanórákon megszerzett ismereteit.
Február 13-án került megrendezésre a Farsangi bál, mely sokszínű programokat kínált a résztvevőknek. A felvonulás során megcsodáltuk az ötletes jelmezeket, a legjobbakat a zsűri jutalmazta, majd vidám cirkuszi műsort adott elő a 3.z osztály.
A műsort betanította: Móri Krisztina, Kovácsné Pénzes Tímea.
Meglepetés produkcióként, a pedagógusok is táncparkettre léptek. A kiszebáb elégetésével, mondókázással elűztük a telet.
A felső tagozatosok bálján a Lehel- Melody TSE Táncklub bemutatót tartott. Köszönjük nekik!
Az 5. osztályos lányok színvonalas táncos előadást mutattak be, melynek nagy sikere volt.
Reméljük, hogy jól érezte magát minden diák és szülő iskolánk farsangi bálján.
Köszönjük a szülőknek a felajánlásokat valamint a lebonyolításhoz nyújtott segítséget!
Köszönet a pizzáért a Pizza Karaván Oázis-nak!
Köszönet a süteményekért illetve a felajánlott tortákért, utalványokért a Sütőház Kft. Gyöngyösi úti pékségének!
Köszönjük Móri Krisztinának a pedagógus tánc betanítását!
“Január 23-án az Erkel színház Trón című előadásán vett részt a 7.z osztály szülőkkel és pedagógusokkal kiegészülve. A látványos, zenés darab Hunyadi Mátyás trónra kerülését dolgozza fel.”
Szekeresné Békési Ilona
“Február 4-én szervezték meg a Szép magyar beszéd verseny területi fordulóját, melynek helyszíne a jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium volt. A versenyen egy szabadon választott és egy kötelező szöveget kellett felolvasni a zsűri előtt két korcsoportban. Iskolánkat Lo Awa 5.z és Pócz Noémi 7.z osztályos tanulók képviselték, s mindketten nagyon szépen szerepeltek, biztató szavakkal, dicsérettel, valamint jótanácsokkal is gazdagodtak.”
Gálné Sas Anikó
“Febr. 6-án a 4.z osztály az Ifjúsági Házban a Korallzátonyok titkai c. előadást hallgatta meg. Karáth Emil neves tengerbiológus egy nagyon színes bemutatót tartott nekünk a tengeri élőlények életéről. Érdekességként láttunk és meg is foghattuk egy macskacápa preparációját, valamint cápafogat, fésűkagylót, csigákat, korallvázat. A foglalkozás végén egy virtuális szemüveg segítségével a tenger mélyére is lemerültünk, ahol megtekinthettük az előzőleg megismert halakat és más tengeri élőlényeket. A gyerekek nagyon élvezték ezt a különleges világot.”
Bajzáth Ágnes
🎄Iskolánkban minden év végén a 4. osztályos diákjaink készítik az ünnepi műsort. A hosszú hetek során összeállított előadást dec. 18-án a szülőknek mutatták be a gyerekek, melyben versek, énekek, táncok, jelenetek is helyet kaptak.
December 19-én az iskola diákjainak és nyugdíjas pedagógusainak is bemutatták az ünnepi műsort, melyet a Karácsonyi álom című dal közös éneklése zárt.
A karácsonyi műsorban közreműködtek:
Bajzáth Ágnes, Horváthné Gerőcs Gabriella, Czakó Bernadett.
Az ünnepi dekoráció Czakó Bernadett tanárnő irányításával készült el.🎄
December 10-èn, az 5-6. z osztályból angolos Christmas foglalkozáson vehettek részt a gyerekek. Megismerkedtünk a karácsonyi hagyományokkal, majd az adventi kalendárium segítsègèvel interaktív játékokon keresztül sok új angol szót, kifejezést tanulhattunk. A játékok között volt szókereső, kiegészítős feladat és képfelismerős játék is. Újdonságkènt egy karácsonyi zenét is meghallgattunk, a diákoknak pedig az volt a feladata, hogy a hiányzó szavakat pótolják. A foglalkozás nagyon tetszett nekik, már alig várják a következőt.
Segítő: Fülöpnè Szikszai Anita.
Szervező: Miklós-Mizsei Katrin.
“December 16-án a Központi Óvoda meghívására a 4. osztály nagy örömmel látogatott el a kicsikhez, hogy bemutassa karácsonyi műsorát. Igaz, itt egy kicsit átalakított és rövidebb előadást láthattak, de nagyon figyelmesek és érdeklődőek voltak az ovisok. Még egy karácsinyi dallal is megleptek köszönetképpen. Zárásként rögtönzött előadást tartottunk, ahol a szerepeket az iskolába készülő óvodások vették át. A negyedikesek lelkesen segítettek nekik. Kellemesen teltek ezek az interaktív percek. A gyerekek örömmel nosztalgiáztak, néhányan pedig találkozhattak a régi óvó nénikkel is.Bajzáth Ágnes, 4.z o.f.
”
“Iskolánk diákönkormányzata december 11-én Luca napi teaházat szervezett a felső tagozatos diákok részére. Az adventi időszakban a nebulók kreatív foglalkozás keretein belül közösen hangolódtak a karácsonyi ünnepekre. A már hagyománnyá vált program során a tanulók forró tea és ízletes teasütemények fogyasztása közben készítettek karácsonyi alkotásokat. Az idén karácsonyi manók, zsenília drótból hajtogatott színes hópelyhek, karácsonyi üdvözlőlapok és mini papír karácsonyfák készültek. A hangulatot karácsonyi zenék tették meghitté.”
Czakó Bernadett
December 15- én jutalom sportkirándulást szerveztünk iskolánk felsős tanulói számára. Összesen 34 tanulóval és 4 kísérő pedagógussal (Horváth- Dorozsmai Dóra, Tóth Andrea, Gálné Sas Anikó) Egerbe utaztunk, ahol az Érsekkertben felállított nyitott jégpályán korcsolyáztunk. Majd sétát tettünk Eger belvárosában és megcsodáltuk a karácsonyi vásár dekorációit, fényeit. A diákok nagyon élvezték a kirándulást és szép emlékekkel tértek haza.
December 13-án a főtéri színpadon szerepeltek diákjaink. A műsorban láthatták a 3-4. osztályos tanulók táncos, énekes, verses összeállítását.
A pedagógusokkal kiegészült Székely Mihály Gyermekkarunk meghitt karácsonyi dalokkal tette hangulatossá az előadást.
Felkészítő pedagógusok: Bajzáth Ágnes, Móri Krisztina, Kovácsné Pénzes Tímea, Szekeresné Békési Ilona.
A délután folyamán tantestületünk a Jószívvel faházban forró teával és zsíros kenyérrel várta a diákok és szülők által készített ajándékokkal az adományozókat.
“Az adventi időszak fellépéseinek következő állomása az Ifjúsági Házban az Idősek karácsonyi rendezvénye volt. A 3. osztályosok fergetes táncai mindenki arcára mosolyt és jókedvet varázsoltak. A felsősök képviseletében iskolánk négy diákja mesélte el a gonosz Grincs történetét, aki a végére megjavult. A 4. osztályosok karácsonyi gondolatokat közvetítettek a hallgatóságnak. Végül a közös ének csodásan zengve töltötte be a teret.”
Felkészítő pedagógusok: Bajzáth Ágnes, Csibráné Bathó Szabina, Kovácsné Pénzes Tímea, Móri Krisztina.
Köszönet a dekorációért Czakó Bernadettnek és Csibráné Bathó Szabinának!
Fotók: Gémesi Balázs
2025. december 3-án rendeztük meg a Székely Mihály Általános Iskola Angol nyelvű szépkiejtési verseny iskolai fordulóját felső tagozatos diákjaink számára. Az iskolai fordulót osztályonkénti válogató verseny előzte meg, ahol minden tanuló saját maga által kiválasztott idegen nyelvű szöveggel indulhatott. Az iskolai verseny már két részből állt. Először meghallgattuk a hozott, tehát az ismert szöveg helyes kiejtésű, intonációjú, szépen felolvasott interpretációját, majd rövid felkészülési idő után egy ismeretlen angol nyelvű szöveg tolmácsolásával is meg kellett birkózniuk a vállalkozó kedvű diákjainknak. Összesen 22 lelkes tanuló jelentkezett a megmérettetésre, ám közülük a városi versenyre csak egy-egy diákot választhattunk ki, aki majd iskolánkat fogja képviselni.
5-6. évfolyamon Dézsi Eszter 6.z osztályos tanuló, míg 7-8. évfolyamon Fenyves April 7.z osztályos tanuló lett a verseny győztese.
Ezúton szeretnénk megköszönni a verseny lebonyolításában nyújtott segítségét Csibráné Bathó Szabina kolléganőnknek, aki a felkészülési idő alatt koordinálta tanulóinkat!
Minden versenyzőnknek szívből gratulálunk, jövőre visszavárjuk őket, Eszternek és Aprilnek pedig sok sikert kívánunk a városi fordulóhoz!
Szervezők, felkészítő pedagógusok: Miklós-Mizsei Katrin és Fülöpné Szikszai Anita
skolánk tanárai, diákjai és szüleik által készített kedves ajándékokkal várunk minden érdeklődőt a Jó szívvel faháznál, december 13-án 15 órától. Tanulóink műsora 17 órától látható a színpadon.
Természetesen forró teával és zsíros kenyérrel is készülünk.🎄
Ezúton is köszönjük a sok felajánlást, amivel programunkat támogatják.
“December 3-án a 4.z osztály a Székely Mihály Gyermekkar 7-8. osztályos tanulóival kiegészítve a Szent Erzsébet Kórház igazgató asszonyának felkérésére ünnepi műsort adott a kórház imaterem avatója alkalmából. A verseket és a kedves mesejelenetet az énekkar gyönyörű hangja keretezte az alkalomhoz illő, elmaradhatatlan Hallelujah c. slágerrel és persze zárásként a Karácsonyi álom c. dallal.”
Bajzáth Ágnes
“December 6-án, advent második vasárnapjához közeledve Mikulás napján, a Székely Mihály Gyermekkar (karnagy: Szekeresné Békési Ilona) közös karácsonyi műsort adott a Szentkúti Templomban a Székely Mihály Kórussal. Nagy örömmel tettünk eleget Vlaszati Erika karnagy meghívásának. A csodás énekszót vers, fuvola, furulya és zongoraszó színesítette.”
Szekeresné Békési Ilona
🎅 Megérkezett a Mikulás a Székely Mihály Általános Iskolába🎅
December 5-én iskolánkba is ellátogatott a Nagyszakállú, akit a 2.z osztály vidám Mikulás-váró műsora köszöntött. A jó hangulatú produkció után a Mikulás kihirdette az iskolai, adventi rajzpályázat eredményeit.
Díjazottak:
🥇 1.hely: Koczka Dorina és Buchenau Áron (3.z)
🥈 2.hely: Csaba Dániel (4.z)
🥉 3.hely: Zeke Zétény (2.z)
🏆 Különdíj: Baráth Zóra (1.z)
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek!
A legszebb alkotások az ünnepi paravánunkat díszítik.
A díjátadót követően a Mikulás minden osztalyról mesélni kezdett. Egy-két kedves szót szólt az idei tanévről a gyerekeknek, majd eljött a nap legörömtelibb része: megkezdődött a várva várt csomagok átadása.
🎅Igazi ünnepi, élményekben gazdag program volt! Reméljük jövőre is ellátogat hozzánk a Mikulás! 🎅
Műsorban közreműködtek: Juhász Péterné, Borbás Tamásné, Kovácsné Pénzes Tímea
November 26-án tartottuk meg a Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulóját intézményünk felső tagozatos diákjai számára. A kéttagú zsűri előtt először egy szabadon választott szöveget adtak elő a gyerekek, amelyre már korábban felkészülhettek. A verseny második részében pedig egy kötelező szövegrészletet kellett rövid idő alatt megismerniük és azt kifejezően, a magyar nyelv szabályosságait betartva felolvasniuk. Mindenki a tudásához mérten a legjobban igyekezett teljesíteni a verseny során, nagyon ügyesek voltak!
A következő eredmények születtek:
5-6. osztály
1. helyezett megosztva: Lo Amina és Lo Awa 5. z
2. helyezett: Nemoda Bálint 6.z
3. helyezett: Molnár Annamária 5. z
7-8. osztály
1. helyezett: Pócz Noémi 7.z,
2. helyezett Bajári Lilla 8.z,
3. helyezett: Tóth Emma 8.z
Köszönjük szépen a zsűri tagjainak, Barta Erzsébet és Lányi Lászlóné, Piroska néni régi pedagógusainknak, hogy elfogadták meghívásunkat és értékelték a gyerekeket! Szervezők: Csibráné Bathó Szabina és Gálné Sas Anikó tanárnők
November 28-án, pénteken a jászberényi Szent István Körúti EGYMI két gyógypedagógusát hívtuk meg egy rendhagyó osztályfőnöki órai foglalkozásra. Fontosnak tartjuk az egymás iránti elfogadó, segítő attitűd kialakítását, erősítését, érzékenyítését, különösen a valamilyen sérüléssel élő emberek irányába. Ehhez kapcsolódóan tartottak az 5. és 6. z osztályban egy színes, érdekes, interaktív órát a szakemberek. Még előzetesen megtekintettünk egy kisfilmet, amelyről beszélgettek a gyerekekkel, a felmerülő váratlan, esetleg ismeretlen helyzetekről, érzésekről, az adott helyzetben elvárható reakciókról, a megsegítés fontosságáról. Emellett mindenki kipróbálhatott olyan eszközöket, amelyeket a sajátos nevelési igényű személyek körében alkalmaznak, például Braille-írógépen írhatták le a saját nevüket, vagy a tapintásukra és egy irányító személy segítségére hagyatkozva, a látást korlátozva kellett összeillő elemeket, kirakókat pároztatni, de kipróbálhatták milyen érzés az, amikor a kéz használata nélkül, csupán a szájuk segítségével festhetnek. Nagyon rövid időnek bizonyult ez a 45 perc, a gyerekek kifejezték kívánságukat, hogy szeretnének még máskor is több információt, eszközismeretet ebben a témában! Hálásan köszönjük Bíró Adrienn és Csintó Gréti közreműködését, reméljük, hogy nemsokára ismét ellátogatnak hozzánk! Szervező: Gálné Sas Anikó, Bajáriné Pesti Anikó osztályfőnökök
“November 27-én már második alkalommal rendeztük meg a „Szépen Olvasó Székelyesek” című olvasóversenyt a Szép magyar beszéd napjához kapcsolódva. A rendezvényen két kategóriában összesen 18 tanuló mérettetett meg. Elsőnek egy előzetesen otthoni felkészülésre kiadott szöveget olvastak fel a versenyzők, majd egy ismeretlen szöveget, melyet rövid felkészülés után kellett előadni. A kellemesen eltöltött délutánon a következő eredmények születtek: Második osztályból 1. hely Urbán Hunor, 2. hely Baráth Miron, 3. hely Ikládi Zétény Mátyás.
A nagyobbaknál 1. hely Borics Petra (3.z), 2. hely Lados Lilla (4.z), 3. hely Rigó Máté (4.z).
Köszönet a zsűri kiváló munkájáért. Boda Lászlóné, Lányi Lászlóné és Csibráné Bathó Szabina egy szép emléklappal és apró édességgel jutalmazta a szereplőket. A technikai háttér biztosítását Juhász Péternének köszönjük. A szervező: Bajzáth Ágnes”
“A Lázár Ervin Program keretèn belül a 6-7. osztály részt vett egy èrdekes zenei előadáson, amelyet Fülei Balázs Liszt-díjas zongoraművész tartott. Sok ismerős filmzenei, gyerekkori dallam felcsendült, amelyet a diákok örömmel hallgattak. Hallottuk még Beethoven szimfóniáját, egy norvég népdalt, megismertük a programzenèt, majd Liszt Ferencről is tanulhattunk. Egy érdekes és kellemes előadás volt.”
Miklós-Mizsei Katrin
November 20-án, iskolánk két alsós tanulójával részt vettünk a Gróf Apponyi Albert Általános Iskola által megrendezett Németh József népdaleneklő versenyen.
A 3.z-s tanulók, Fehér Szonja arany minősítést🥇,Németh Karolina Zselyke ezüst🥈minősítést szereztek.
Gratulálunk a szép eredményekhez!
Felkészítő pedagógus: Kovácsné Pénzes Tímea
A Jászsági Gróf Apponyi Albert Általános Iskola szervezésében vehettünk részt a Jászsági szavalóversenyen november 13-án. Iskolánkat négy diák képviselte, akik a 19 fős mezőnyben igazán nagyszerű eredményeket értek el!
5-6. osztályos korcsoportban Mudri Evelin 1. helyezett🥇, Tóth Dávid 2. helyezett🥈lett.
A 7-8. osztályos korcsoportban pedig Fülöp Fehéra 1. helyezést🥇, Muhari Viktória 2. helyezést🥈ért el.
Szeretettel gratulálunk!
Felkészítő pedagógus: Csibráné Bathó Szabina
“November 14-én délután a városi általános iskolák 7-8. osztályos csapatai számára Egészségvédelmi Találkozót szerveztek a Városi Könyvtár nagytermében. A Kosdiné Kucsa Andrea és Szalainé Tóth Erzsébet tanárnők általi rendezvényen a város 6 iskolája vett részt. A gyerekek játékosan ismerkedtek meg az elsősegélynyújtással, az emberi szervezet felépítésével ,az egészséges étkezéssel és a betegségek felismerésével.
Székely Mihály Általános Iskola csapata:
Horváth Marcell, Jevdokimova Natalia, Muhari Viktória, Száraz Csaba a „Legtájékozottabb csapat” címet nyerték el.”
Szabóné Hudra Szilvia
“November 7-én a 8.z osztály tanulmányi kiránduláson volt Budapesten. Uticélunk első állomása a Fiumei úti sírkert volt, ahol történelmünk nagyjainak a nyugvóhelyeit kerestük meg. Idegenvezetőnk most nem volt, ezért az osztály tanulói közül néhányan készültek kiselőadásokkal. Batthyány, Kossuth, Deák és még néhány a történelmünkban nyomot hagyó hírességekről politikusokról, művészekről tudtak meg a diákok fontos információkat, érdekességeket. Szép napsütéses időben folytatuk kirándulásunkat. Kora délutánra kaptunk időpontot állomásunk második helyszínére a Terror Háza Múzeumban. Tárlatvezetőnk nagyon részletesen mesélt az 1956-os eseményekről , illetve arról a korszakról. A múzeum a terror áldozatainak állít emléket, hogy soha ne feledjük el a múlt emlékeit.”
Horváthné Gerőcs Gabriella
“November 14- én Szolnokon rendezték meg a Tisztán menő! elnevezésű drogprevenciós verseny vármegyei döntőjét. A vetélkedőnek a patináns Tiszapart mozi adott otthont, ahol 7 település csapata mérte össze tudását. Az állomásokon totó, teszt formájában kellett számot adni tudásukról, elsősegélynyújtáson újraélesztési ismereteiket mutathatták meg a lányok. Ügyességi feladatban egy „varázsdobozt” kellett kinyitni időre szimulációs szemüveg segítségével és egy figyelemfelhívó kisfilm forgatókönyvét kellett megírni.
Iskolánk diákjai Bajári Lilla és Fülöp Fehéra nagyszerűen teljesítettek és nagyon élvezték a feladatokat és a 3. helyen végeztek.
Felkészítők: László Martin- rendőrhadnagy és Bajáriné Pesti Anikó- pedagógus.”
“November 11-én a 7-8. osztály tanulói természettudományos kiránduláson vettek részt. Délelőtt a Visontai Hőerőművet látogattuk meg. A látogató központban történő rövid ismertetés után körbe jártuk kisvonattal az erőművet.Sok érdekességet tudtunk meg a bányászatról és az energia hasznosításáról.Ezután a délutánt a Mátra Gyöngyös Múzeumban töltöttük, ahol megfigyeltük a Pálmaház állatait és megnéztük a Természettudományi Pavilon és az Orczy-kastély gyűjteményeit.”
Szabóné Hudra Szilvia
“November 6-án a 3-4. osztály budapesti kiránduláson vett részt. Először Hősök terén sétáltunk, majd megtekintettük a Parlament épületét kívül és belül is. A koronázási ékszerek lenyűgözték a gyerekeket. A délutánt az Elevenparkban töltöttük, ahol mindenki jól kimozogta, kiugrálta magát. Tartalmasan és élménydúsan telt a nap.”
Bajzáth Ágnes
“November 5-én látogatást tettünk az 5.z osztállyal a budapesti Pénzmúzeumban. A közel két ott töltött óra során egy fantasztikus, modern, minden korosztály igényéhez illeszkedő és azt maximálisan kiszolgáló tárlatvezetésen vettünk részt. Megismerkedtünk az árucserén alapuló kereskedelem valamint a pénz fejlődésének történetével, különösen a magyar történelem főbb szakaszait érintve. Vezetőnk igyekezett az életkorukhoz alkalmazkodva elmagyarázni mindent, és ehhez kapcsolódó interaktív eszközökkel játszani, kipróbálni a hallottakat. A kiállítás végén lehetőség volt saját arcképes bankókat tervezni, amit el is hozhattak, emellett ajándék kuponnal és nyakba akasztós kulcstartóval is megajándékoztak bennünket. Némi ajándéktárgy vásárlása mellett egy kis időt töltöttünk a Városmajori játszótéren. Mindannyian jól éreztük magunkat, élményekkel telve érkeztünk haza.”
Gálné Sas Anikó
Rajzpályázatot hirdetünk az alsó tagozat részére.
A 2.z osztályból a Nébih Maradék nélkül programja által meghirdetett Falatnyi történetek: Mesék maradék nélkül című meseíró pályázaton Ikládi Zétény II. helyezést ért el.
Szeretettel gratulálunk!
“Október 20-án Halloween partyt tartottunk a 6. z osztályban. A játékos vetélkedőn különböző vicces, ügyességi feladatokat teljesítettek a gyerekek. A szellemdobálás, a múmiakészítés, a pók fújó/futó verseny, a kincskeresés, tökhorgászsat mindenki arcáramosolyt csalt. A játékok végén mindenki jóízűen falatozgatott a rágcsálnivalókból, cukorkákból. A kötetlen délután jó alkalom volt a közösségépítésre.”
Bajáriné Pesti Anikó
🇭🇺Az 1956-os forradalom és szabadságharcra október 22-én emlékeztünk meg iskolánkban. A 8.z osztály rendhagyó módon készült az ünnepre. Különböző interaktív feladatokkal minden osztályba, csoportonként dolgozták fel az eseményeket. Korosztálynak megfelelő tevékenységeket végeztek, például totó, puzzle, igaz-hamis játék, színezés, tankockák (learningapps, wordwall) és kisvideók megtekintése. Alsó tagozaton az 1956-os eseményeket PPT bemutatásával elevenítették fel. A gyerekek nagyon élvezték a változatos feladatokat, köszönjük a 8.z osztály munkáját! 🇭🇺
Tanáruk: Horváthné Gerőcs Gabriella
“Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.
De most sokan kérdik: mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik –
Õk, akik örökségbe kapták -:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?…”
Márai Sándor: Mennyből az angyal r.
“Október 21-én az 5.z osztállyal játékos Halloween délutánt tartottunk az iskola tornatermében. A jelmezes beöltözést követően az alkalomhoz illő mozgásos és gondolkodós feladatokat kaptak a gyerekek. Szerepelt benne a teljesség igénye nélkül Halloweenhez kapcsolódó anagramma, kvíz, szellemdobálás, tökhorgászat, múmiakészítés, pókfújás, lengőteke vagy csukott szemmel kellett szellemszemeket és szájat ragasztani. A gyerekek lelkesen gyűjtötték a pontokat, majd a játékok végeztével vidáman ropogtatták el a hozott finomságokat. Mindannyian nagyon jól éreztük magukat!”
Gálné Sas Anikó
“Október 10-én az állatvédelmi héthez kapcsolódóan látogatást tettünk a jászberényi állatkertben az 5. z osztállyal. Kerékpárral közlekedve-ezzel is erősítve a közlekedési szabályokat és az egészséges életmódot, környezettudatosságot- érkeztünk meg és közel két órát töltöttünk ott. Először látványetetést tekintettünk meg a pingvineknél, majd körbesétáltuk és érdekességeket olvastunk az egyes állatfajoknál. A legérdekesebb része a látogatóteremben zajlott, ahová az állatkert két gondozója állatokat hozott be, amelyeket közelről is megcsodálhattunk. A gyerekek nagyon lelkesen figyelték a közelben totyogó pingvint és háromöves tatut, és megsimogathattak kígyót is. Emellett érdekes és hasznos információkat hallhattak, interaktív módon közreműködve a gyerekek. A kirándulás végén még egy önfeledt játszóterezés is belefért. Mindannyian jól éreztük magunkat, élményekkel telve bicikliztünk vissza az iskolába.”
Gálné Sas Anikó
“Október 16-án a filharmóniai hangversenysorozat első rendhagyó ének óráján jártunk. A világ legjobb gitárosa- Swing à la Django együttes magávalragadó játéka varázsolt el minket. Többen a színpadot is kipróbálhatták, ahol ének és tánc egészítette ki a zenekar hangszer játékát.”
Szekeresné Békési Ilona
Október 8-án iskolánkból két tanuló, Urbán Hunor 2.z és Bathó Hanna 3.z osztályos tanuló vett részt a X. Jászsági Mesemondó Versenyen Jászdózsán, ahol a megye legjobb mesemondói között (több mint 30 versenyző közül) Hunor az 1-2. osztályos kategóriában 2. helyezett, míg Hanna a 3-4. osztályos kategóriában különdíjat kapott.
A versenyre Szolnokról, Jászdózsáról, Jákóhalmáról, Jászapátiról, Jászárokszállásról, Alattyánról és Jászberényből érkeztek a versenyzők. Gratulálunk!
Felkészítő tanáraik: Juhász Péterné és Móri Krisztina osztályfőnökök.
„Vannak az életben olyan pillanatok és események, amelyek kitűnnek az emlékezetben, olyan lényegesek, hogy az idő nem tudja eltörölni, ködével elfedni vagy eltorzítani őket; ha visszanézünk, úgy állnak ott, akár a hegyek.”
Ezzel az idézettel indult a megemlékezés az 1849. október 6-án történt eseményekre. Az aradi vértanúk hőstettére a 6.z. osztály által bemutatott műsorral emlékeztünk.
Felkészítő pedagógus: Csibráné Bathó Szabina
Kedves Szülők!
Csatlakozzanak a “Millió lépés az iskoládért” elnevezésű kihíváshoz. Nem kell mást tenni, mint letölteni az appot.
Csatlakozzanak a Székely Iskolához és gyűjtsük a lépéseket. A versenyben részt vehet diák, szülő, testvér, barát is.
Mottónk: Mozogj velünk,értünk!
A sporttevékenységek szinkronizálásához szükséges a Google Fitnesz alkalmazás letöltése is!
“Október 3-án tartották meg a III. Jászsági Állatvédelmi Versenyt, a Jászberényi Rendőrkapitányság, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgárőr Szövetség, Jászberény Város Polgármesteri Hivatala és a Jászberényi Állat- és Növénykert szervezésében melynek a Jászberényi Állat- és Növénykert adott helyt.
A rendezvényre 19 jászsági általános iskola nevezett. A vetélkedő során a három fős csapatok állatvédelmi kvízzel, szójátékokkal, plakátkészítéssel és versírással mérettették meg magukat.
Iskolánkat 3 fő képviselte:
Bajári Lilla,Fülöp Fehéra, Nagy Márton Bonifác 8.z osztályos tanulók.
A feladatok során a felelős állattartással, az állatokról való gondoskodással ismerkedhettek meg, és adhattak számot tudásukról. A jó hangulatú vetélkedő után látványetetéssel zárult a nap.”
Szabóné Hudra Szilvia
🎶”Ének szótól zengett a Székely Mihály Általános Iskola a zene világnapjának 50. évfordulóján.
A zene világnapjára emlékeztünk ma délelőtt egy közös énekléssel, majd délután iskolai népdaléneklő versenyen szerepelhettek az iskola tanulói.
Köszönet a zsűri tagjainak: Vlaszati Erikának, Fülöpné Szikszai Anitának és Gálné Sas Anikónak!
Felkészítő pedagógusok: Kovácsné Pénzes Tímea, Horváthné Gerőcs Gabriella,Szekeresné Békési Ilona.”
“Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.”
/Kodály Zoltán/🎶
Szekeresné Békési Ilona
“Szeptember 29- én a műfüves pályán rendezték meg az V. Jászberényi Diáksport Fesztivált a városi óvodák és általános iskolák alsó tagozatos diákjai részére. A rendezvény célja a résztvevő gyerekek széles körű megmozgatása, élményszerű mozgásprogram biztosítása. A zenés gimnasztika után 8 állomást kellett a kicsiknek teljesíteni. A kötéláthajtást, bombázót, célbadobást, akadálypályát sikeresen teljesítették, így mindenki örömmel vehette át az érmet és a csokit. Csapattagok: Kóródi Maja, Zsiga Liliána, Juhász Dorina, Szatmári Letícia, Vas Máté, Vígh Zente, Burkus Ádám, Harmath Kadosa, Zsiga Richárd, Szerencsi Botond.”
Bajáriné Pesti Anikó
“Szeptember 26-án ismét megrendezésre került városunkban a szakmaválasztó kiállítás. A 8.z osztályosokkal tekintettük meg a jászsági és szolnoki szakképző iskolák képzési lehetőségeit. Természetesen részt vettek ezen a bemutatón a jászberényi gimnáziumi és technikusi végzettséget adó szakgimnáziumok is. A Bercsényi úti sportcsarnokban berendezett standoknál színes bemutatókon keresztül mutatták be a különböző szakmákat a továbbtanulni vágyó fiataloknak.”
Horváthné Gerőcs Gabriella, 8.z o.f.
















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































